Kontaktní čočky

Láká vás vyzkoušet komfort kontaktních čoček nebo nejste se svými nynějšími kontaktními čočkami spokojeni?
Obraťte se na naše odborníky, kteří vám poskytnou profesionální poradenství, odborné vyšetření zraku, zácvik pro manipulaci s kontaktními čočkami.
Pestrá nabídka typů kontaktních čoček poskytuje možnost nosit kontaktní čočky téměř každému s maximálním pohodlím. Ideálním řešením je kombinace kontaktních čoček s brýlemi. 

První aplikace kontaktních čoček

Po celou pracovní dobu je vám ve všech Očních Studiích k dispozici vysokoškolsky vzdělaný personál specializovaný na stanovení refrakčních vad a aplikaci kontaktních čoček. Během hodiny vám v rámci vstupního vyšetření doporučíme nejvhodnější typ kontaktních čoček vhodných pro vaše oči. V ceně první aplikace jsou zkušební kontaktní čočky, roztok určený pro jejich čištění, zácvik manipulace, vysvětlení péče a následné půl roční kontroly.

Jak probíhá aplikace kontaktních čoček?

  1. anamnéza a zjištění vašich potřeb a očekávání
  2. vyšetření zraku (pokud jste již nositelem kontaktních čoček, je velmi důležité přijít bez nasazených kontaktních čoček) a keratometrie rohovky (měření jejího zakřivení)
  3. kontrola předního segmentu oka za pomoci štěrbinové lampy, diagnostika stavu slzného filmu
  4. volba správného typu kontaktní čočky – disponujeme velkým množstvím skladových zkušebních čoček, na objednání pouze multifokální, bifokální a některé typy tórických kontaktních čoček
  5. aplikace vybrané kontaktní čočky do očí klienta optometristou
  6. kontrola usazení čočky na oku
  7. zácvik manipulace s kontaktní čočkou, odborné poradenství v péči o kontaktní čočky

Na první aplikaci je nutné se předem objednat. Využijte k tomu náš rezervační systém nebo telefonické kontakty.

Věrnostní slevy
Nákupy kontaktních čoček evidujeme do věrnostní karty, kterou obdržíte při prvním nákupu kontaktních čoček. Můžete tak získat slevu 5 – 10 % na kontaktní čočky a péči o ně.

Typy kontaktních čoček

Dělení podle doby nošení:
Denní:

čočky z oka se vyjímají každý den a musejí se čistit, dezinfikovat a ukládat do skladovacího ochranného roztoku po dobu jednoho roku / tří měsíců / měsíce / čtrnácti dnů
každodenní výměna – čočky se vyjímají z oka každý den a ihned po vyjmutí se vyhazují, péče o čočky již není nutná

Prodloužené - čočku lze nosit bez vyjmutí 7 dní/6 nocí. Po vyjmutí z oka musejí být vyčištěny před opětovným nasazením
Kontinuální - kontaktní čočky lze nosit bez vyjmutí z oka po dobu 30 dnů. Kontinuální třicetidenní nošení je možné díky vývoji nových materiálů zejména silikon - hydrogelů

Rozdělení dle intervalu použitelnosti:

Denní čočky na jedno použití – ideální volba pro příležitostné nošení. Vždy se do oka nasazuje sterilní kontaktní čočka a po jednodenní nošení se čočka vyhazuje. O tohoto typu kontaktních čoček odpadá péče o čočky, čištění, výdaje na roztoky, pouzdra a tím se výrazně snižuje riziko infekce. Proto tento typ čoček nositelům velmi vyhovuje.
Kontaktní čočky pro plánovanou výměnu – na našem trhu k dostání čtrnáctidenní, měsíční kontaktní čočky. Tříměsíční a roční kontaktní čočky jsou již na ústupu. Nutná péče o čočky pomoci roztoků.

Rozdělení dle typu korekce:

Sférické kontaktní čočky – určeny pro korekci dalekozrakosti, krátkozrakosti
Tórické kontaktní čočky – určeny pro korekci astigmatismu. V posledním období se velmi rozšířil dioptrický rozsah, rozšířil se tedy počet uživatelů kontaktních čoček s astigmatismem.
Bifokální kontaktní čočky – kontaktní čočky umožňující ostré vidění do dálky i do blízka
Multifokální kontaktní čočky – nejlepší volba pro klienty v presbyopickém věku. Umožňují ostré vidění na všechny vzdálenosti.

Rozdělení dle zbarvení:
Barevné kontaktní čočky – pomoci barevných kontaktních čoček můžete nejen zvýraznit (tónovací kontaktní čočky), ale také změnit (krycí kontaktní čočky) barvu vašich očí. Barevná změna je závislá na vlastní barvě duhovky. Barevné kontaktní čočky jsou vyráběny jak pro korekci dioptrií, tak i pouze pro kosmetické účely bez dioptrií.

Pokud jste již zkušenými nositeli a víte, který typ kontaktních čoček vám sedí a jak se správně o kontaktní čočky starat, pak můžete nakoupit své kontaktní čočky na našem e-shopu.