Brýlové čočky

3D měření zraku patří spolu se specializovanými aplikacemi na iPadu a centrovacím 3D terminálem ImpressionIST® 3 k nejpokrokovější dostupné technologii v oblasti zhotovení brýlí. Výsledkem jsou brýlové čočky vytvořeny na míru zákazníka s přihlédnutím ke všem jeho potřebám. Opravdové pohodlí při nošení brýlí je podtrženo dostupnými brýlovými obrubami, které pro vás vybíráme na světových výstavách a přivážíme tak do České republiky zahraniční trendy. 

Brýlové čočky se také nazývají brýlovými skly. Jedná se o stejný produkt, který se zabrušuje do brýlové obruby a vytváří brýle. Název brýlové sklo evokuje jeden z materiálů, ze kterého může být vyroben. Proto raději používáme označení brýlová čočka, která může být skleněná (minerální), nebo plastová (organická). Hlavní výhodou skleněných brýlových čoček je vysoká otěruvzdornost, plastové brýlové čočky naopak vynikají odolností vůči nárazu, mnohem nižší hmotností a 100% UV filtrem.

Brýlové čočky můžeme dále rozdělit na spousty kategorií, které se navzájem prolínají. My jsme zvolili následující dělení: